ارز دیجیتال

ارز ICP چیست؟

بنیاد دفینیتی بالاخره بعد از 5 سال برنامه نویسی سنگین، کوین خود را عرضه کرد این ارز که این ارز با عرضه 500 میلیون واحد توکن که تقریبا نیمی از آن در گردش می باشند، در بازار موجود است، این ارز که با هدف ایجاد تحولی بزرگ در زمینه اینترنت، امنیت شبکه و کاربران ایجاد شده است، می تواند آینده روشنی داشته باشد.

بنیاد دفینیتی چیست؟

این شرکت که در زوریخ واقع شده است، با ارائه تنها بلاک چین همه منظوره بی نهایت مقیاس پذیر، که با همکاری تیمی متشکل از 200 برنامه نویس، در اردیبهشت سال 1400 این ارز را به بهره برداری رساندند، به دنبال راه اندازی یک کامپیوتر جهانی به اندازه کافی قدرتمند برای میزبانی web3، دیفای، بازی ها و ان اف تی ها و پروژه های متاورس می باشد.

این بنیاد در سال 2016 توسط دومینیک ویلیامز تاسیس شده و نهنگ های اتریوم را به خود علاقه مند کرده است. این بنیاد عنوان کرده است که در حال ساخت بهترین فناوری بلاک چین در جهان است.

شما می توانید از سیستم های تدارکات و حسابداری مدرن استفاده کنید و با فروشندگان در سراسر جهان تعامل کنید. شما برای انجام به موقع و مطابق با تعهدات مالی ما در قبال شرکای تجاری، اعتبار ما را بالا نگه دارید، اجرای کامل فرآیند حساب‌های پرداختنی از جمله پردازش صورت‌حساب‌ها و پرداخت‌های به‌موقع، تطبیق با سفارش‌های خرید، نظارت بر تطابق خرید تا پرداخت، تطبیق‌ها، گزارش هفتگی، و بسته شدن پایان ماه، حمایت از سازمان در بهینه‌سازی تراکنش‌ها، فرآیندها و سیستم‌های مالی برای همگامی با خواسته‌های یک محیط با رشد بالا
رعایت یکپارچگی و محرمانه بودن در گزارشگری مالی

اینترنت کامپیوتر چیست؟

اینترنت کامپیوتر، یک بلاک چین است که با سرعت وب و ظرفیت نامحدود اجرا می شود، کوینی که بر این بستر سوار است آی سی پی نام دارد، کسانی که اصطلاحا این کوین را هولد کرده اند می توانند در شبکه رای دهند و برای ادامه مسیر آن تصمیم گیری نمایند، ( همان کاری که ماینرهای بیت کوین انجام می دهند) از آنجا که این ارز قابل ماین شدن نمی باشد، و از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند پس امتیاز ماینرها در این الگوریتم به سهامداران یا دارندگان توکن است. این ارز آینده ای برای پلتفرم های مالی غیر متمرکز یا وب سایت های سازمانی است. این پروژه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

ICP چگونه کار می کند؟

کامپیوتر اینترنتی (IC)، که یک طراحی جدید و رادیکال از بلاک چین است که پتانسیل کامل قراردادهای هوشمند را آزاد می کند و بر محدودیت های قراردادهای هوشمند در بلاک چین های سنتی با توجه به سرعت، هزینه های ذخیره سازی و ظرفیت محاسباتی غلبه می کند. این به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا برای اولین بار برنامه های کاملاً غیرمتمرکز را که در بلاک چین میزبانی می شوند، پیاده سازی کنند. IC شامل مجموعه ای از پروتکل های رمزنگاری است که گره های مستقل را به مجموعه ای از بلاک چین متصل می کند. این بلاک چین‌ها میزبان و اجرا می‌کنند «کانستر»، شکل IC از قراردادهای هوشمند کانسترها می‌توانند داده‌ها را ذخیره کنند، محاسبات بسیار کلی را روی آن داده‌ها انجام دهند، و یک پشته فن‌آوری کامل را فراهم کنند و صفحات وب را مستقیماً به پایان برسانند. کاربران هزینه‌های محاسباتی و ذخیره‌سازی توسط یک «مدل گس معکوس» پوشش داده می‌شود، که در آن توسعه‌دهندگان قوطی هزینه‌ها را در چرخه‌هایی پیش‌پرداخت می‌کنند که از ICP، توکن اصلی به‌دست می‌آید. از IC توکن‌های ICP نیز برای حاکمیت استفاده می‌شوند: IC توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO اداره می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا