ارز دیجیتال

تحریم پروژه تورنادو کش توسط خزانه داری ایالات متحده آمریکا

دیفای یک اصطلاح فراگیر است که برای توصیف ابزارهای مالی استفاده می شود که تجارت غیرحضوری، استقراض و وام دادن دارایی ها را بدون واسطه های شخص ثالث امکان پذیر می کند.
USDC اغلب به‌عنوان وثیقه در دیفای استفاده می‌شود، زیرا شهرت آن برای ثبات است. USDC خود توسط دلار آمریکا (و معادل آن) وثیقه است و توسط یک شرکت آمریکایی اداره می شود که پیروی از قوانین آمریکا را در اولویت قرار می دهد.

کریستنسن از میکردائو نیز امروز تاکتیکی برای “ریشه‌کن کردن” پیشنهاد کرد که او آن را به عنوان “رویکرد yolo USDC به اتریوم” توضیح داد.

انجام این کار، اکثریت وثیقه میکردائو را به یک ارز دیجیتال دیگر بدون ارزش قفل شده تبدیل می‌کند، حرکتی که با توجه به نوسانات بازار کریپتو، پیامدهای بالقوه فاجعه‌باری دارد. کریستنسن اذعان کرد که “بدیهی است که همه چیز خودکشی است”، اما اضافه کرد که او معتقد است “بازار ممکن است در نهایت شروع به پاداش دادن به تمرکززدایی کند تا جایی که این خطرات قابل قبول باشند، زیرا USDC دیگر آنطور که قبلاً بود، بی فکر نیست.”

سازمان های دیگر شروع به پذیرش این تفکر کرده اند. امین سلیمانی، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش، اقدام سیرکل برای تبعیت از تحریم های ایالات متحده را نقطه عطفی در تاریخ تامین مالی غیرمتمرکز می داند.

سلیمانی به دیکریپت گفت: «در فهرست سیاه USDC، تورنادو کش، معادل دیفای بود که ایالات متحده چندین صد میلیارد دلار از ذخایر روسیه را مسدود کرد تا مسئولیت ذاتی تعامل با طرف‌های متمرکز آمریکایی را افشا کند». او گفت: «حتی اروپایی‌هایی که شخصاً تحریم‌ها را نقض نکرده‌اند، دارایی‌هایشان مسدود شده است». “هر پروتکل دیفای به کاهش قرار گرفتن در معرض USDC خود فکر می کند.”

سلیمانی که پلتفرم سرگرمی بزرگسالان مبتنی بر بلاک چین را نیز اداره می‌کند، امروز در توییتر خود را تشویق کرد تا MakerDAO را از USDC خارج کند و قول داد تعهدی با موضوع بزرگسالان را که در این زمینه انجام داده است، دنبال کند. مقامات هلندی فرد مظنون به توسعه دهنده تورنادو کش را دستگیر کردند!

سازمان جرایم اقتصادی هلند، از دستگیری مردی 29 ساله در آمستردام خبر داده است که احتمالا از توسعه دهندگان تورنادو کش است.
تورنادو کش پلتفرمی است که اخیرا تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته و درحال تجربه دردسرهای زیادی است.

میکر دائو سازنده دای(استیبل کوین غیرمتمرکز) قصذ دارد از سیرکل سازنده یو اس دی س(استیبل کوین متمرکز) جدا شده و چون سیرکل به مشتریاش خیانت کرده و اطلاعات کیف پولهای usdc رو داده است به دولت آمریکا و قانون غیر متمرکز بودن کریپتو را زیر پا گذاشته است.

در مجموع دای یک توکن وثیقه ای هست شما ارز وثیقه را قرار داده و ما به ازای آن دای دریافت می کنید. حالا نیمی از وثیقه دای را موسسه circle تامین میکند با usdc این توکن معادل یک دلار دیجیتالی هست اما در دیفای از طرف دیگه تورنادو کش را متوقف کردند و چون در چند کیف این ارز بوده و بر اساس قوانین امریکا این کیف ها و تورنادوکش مسدود و فریز شده این شرکت باید با امریکا همکاری کند که باعث تاثیر بر usdc میشود که وثیقه دای هست، اکنون میکر دائو که دای توکن آن می باشد قصد دارد ارزش usdc رو پایین آورد که پگ را حفظ کند، چگونه؟ وثیقه ها که همان یو اس دی سی می باشد را به اتریوم تبدیل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا