ارز دیجیتالان اف تیمتاورس

استار اطلس چیست؟

یکی از فاندامنتال ترین بازی های متاورس، بزای استار اتلس می باشد که تیزرها و دموهای بسیار هیجان انگیز و با گرافیک بسیار بالایی را عرضه کرده است، این توکن که در بستر سولانا و زنجیره هوشمند بایننس لانچ شده است، طرفداران زیادی دارد که بی صبرانه منتظر لانچ این بازی هستند در این مطلب نگاهی اجمالی به بازی و اقتصاد درونی آن خواهیم داشت.

برای شروع بازی باید ابتدا نژاد یا فکشن خود را انتخاب کنید، سپس باید نقش خود را در بازی انتخاب کنید، که در این قسمت به آن می پردازیم، با توجه به نقشی که انتخاب می کنید، باید دارایی مورد نیاز و مرتبط با آن را خریداری کنید. نقش ها نیازمندی ها و وابستگی ها دارند که موجب ایجاد یک گردش مالی پویا و یک اقتصاد کامل می شود.

نقش ها

9 نقش کلیدی توسط طراحان بازی تعریف شده که می توان همه آن ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد: تولیدکنندگان و خلبانان.

اولین و یکی از حیاتی ترین نقش ها استخراج کنندگان هستند، در قسمت دوم که نژاد ها را توضیح دادیم گفتیم هر نژاد به دسته ای از مواد خام بیشتری دسترسی دارند. این مواد خام توسط استخراج کنندگان خارج و به پالایشگرها می رسد.

استخراج کنندگان

استخراج کنندگان برای استخراج مواد خام به ساختمان استخراج، زمین، نیرو و سوخت نیاز دارند. زمین و ساختمان را باید با پرداخت توکن اتلس خریداری کنند. به جز موارد یک سری هزینه های اجرایی نیز به آن ها تحمیل می شوند از جمله مالیات زمین و سوخت.

پالایشگرها به مواد اولیه نیاز دارند که با پرداخت اتلس از استخراج خریداری می کنند. برای انجام عملیات پالایش به ساختمانی نیاز دارند. مواد خام را از استخراج کنندگان دریافت و مواد پالایش شده تولید می کنند و به تولیدکنندگان می فروشند.

دسته اول تولیدکنندگان

به چه چیزهایی نیاز دارند: 1:به مواد پالایش شده، 2:دستورالعمل، 3:روش تولید هر محصول 4: ساختمان و زمین

چه چیزهایی تولید می کنند؟

اسلحه ها، رادار و تجهیزات فضا پیما

در ابتدای بازی یک سری دستورالعمل به صورت رایگان در اختیار تمام نژادها و تولیدکنندگان  قرار می گیرد، اما برای تولید تجهیزات پیشرفته تر تولیدکنندگان به سراغ محققین و دانشمندان می روند و با پرداخت مبلغی در قالب توکن اتلس دستورالعمل تولید را خریداری می کنند.

محققین به ابزاری به نام crafting rig  نیاز دارند تا بتوانند به دستورالعمل های جدیدی دست پیدا کنند و در نهایت با فروش آن به تولیدکنندگان امکان ساخت تجهیزات پیشرفته تر را برای تولید کنندگان فراهم کنند.

دسته دوم خلبان ها

فعالیت های خلبان ها به دو دسته کاوشگری و جنگجویی تقسیم می شود.

اکتشاف گران: نقش های مربوط به exploring  به جنگجویان و تولیدکننده های وابسته هستند تا ریسک ماجراجوی شان کم شود و در نهایت این فرصت را به دست آورند تا منابع جدید کشف کنند. اکتشاف از پیچیده ترین قسمت های بازی خواهد بود که به استفاده از فضا پیماها و تکنولوژی های مدرن وابسته است. کاوش گران شکارچیان بازی خواهد بود که با منابع به دست آورده شده از اکتشافات و فروش آن به ماینرها و تولیدکنندگان به پیشرفت تولید و دستیابی به تکنولوژی ها و مواد جدید کمک می کنند. کاوشگرها می توانند اسکیل های خود را ارتقا دهند تا صدمه وارده به فضا پیما کمتر شود و بازدهی کشف منابع بیشتر شود.

جنگجویان به تولید کنندگان برای رسیدن به مزیت های جنگی وابسته هستند. پاداش بردن نبردها می تواند دستیابی به مواد کمیاب یا تکنولوژی خاص باشد، همچنین محدوده تحت سلطه فرقه برنده را گشترش می دهد.

یک جنگجو می تواند هزینه ورودی یک مسابقه را پرداخت کند و وارد مبارزه شود یا دل به عمق فضا بزند و بجنگد.

پاداش بردن تورنومنت ها اطلس می باشد و یک چیزی هم از حریف گرفته می شود و به برنده داده می شود. از درآمد می توانند برای تعمیر فضا پیما یا ارتقا آن یا حتی ارتقا مهارت های خود استفاده کنند.

در اکتشافات در عمق فضا PVP  فایت اتفاق می افتد در نتیجه اکتشاف کنندگان و جنگجویان ریسک آن را خواهند داشت که تمام دارایی ها و منابع بدست آورده شده از اکتشاف را از دست بدهند. در عوض جایزه این نوع جنگ زیباست. به همین جهت اکتشاف کنندگان باید به وسیله جنگجویان اسکورت شوند.

نقش بعدی خرده فروش ها و واسطه ها هستند که می توانند به دادوستد تمام تجهیزات و امکانات بازی بپردازند، از شما بخرند و به دیگری بفروشند و یا از شما بخرند ارتقا دهند و به دیگری بفروشند.

نقش ها به همین موارد محدود نمی شوند تیم بازی در حال توسعه نقش های بیشتری هستند. نیمی از تیم پروژه وظیفه طراحی اقتصاد درون بازی را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا