متاورس

رشد فرصتهای شغلی و صنایع با متاورس

یک روز تعطیل و فروشگاه شما بسته است افرادی که از محل فروشگاه شما عبور می‌کنند میتوانند از آن دیدن وســفارش ثبت کنند. به آینده خوش آمدید؛ جایی که واقعیت افزوده بخشی از جریان عادی زندگی انسانها شده است. محل کسب و کار شما دارای یک لایه واقعیت افزوده است، تمام امکانات فروشگاه یا شرکت شما 24 ساعت شبانه روز 7 روز هفته به افرادی که از عینکهای VR استفاده میکنند نمایش داده میشوند. به این ترتیب پاندمیهای آینده شبیه به کرونا نمیتوانند به کسب وکارها آسیبی بزنند. نه تنها کسب و کارها، بلکه روابط اجتماعی انسان با متاورس متحول میشود.

متاورس فرصتهای شغلی جدیدی را به وجــود آورده و خواهد آورد. طراحان گرافیک میتوانند با ابزارهای سادهای که پروژه هایی مثل sand در اختیار آنها قرار میدهد، اقدام به ساخت آیتمهای دنیای متاورس کنند و به این ترتیب صاحب درآمد شوند. در دنیای متاورس لباس افراد، تبلیغات سطح شهر، دکوراسیون فروشگاهها همگی باید توسط طراحان اجرا شود. در نتیجه برای کسب و کارهای مختلف از صنایع بزرگ تا خرده خروشیها فرصتهای جدید درآمدزایی به وجود آمده و خواهد آمد.
از صنایع بزرگی مثل مد و پوشاک، صنعت تبلیغات تا فروشگاههای کوچک همگی بازار هدفی به مراتب بزرگتر برای فروش محصولات یا ارائه خدمات در اختیار خواهند داشــت. بدون شک به کمک اینترنت دایره مشتریان کسب و کارها به مراتب وسیعتر شده اما با متاورس تجربه کاربری جدیدی در اختیار مردم قرار میگیرد که بیشتر رنگ و بوی اجتماعی دارد.
در یک فروشگاه اینترنتی شما هستید و یک دنیا آیتم برای خرید. دریک فروشگاه متاورسی شما تنها نیستید و حضور بقیه افراد را حس و لمس خواهید کرد. در یــک جمله تجربه خرید گروهــی و اجتماعی را در یک فروشگاه اینترنتی خواهید داشت که نزدیکترین مدل به دنیای واقعی است در نتیجه مردم بیشـتر به آن تمایل نشان خواهند داد تا مدلهای کنونی آنلاین شاپها.
دیجی کالا برای پیشتاز شدن در منطقه خاورمیانه و آسیا از همین امروزبا استارت ساخت فروشگاه متاورسی خود میتواند رقیبان را پشت سر بگذارد. البته برخی زیر ساختهای لازم در این زمینه فراهم است که در فاز توسعه اول بهتر است از آنها استفاده شود.
کسب و کارهایی که امروز شــکل متاورس را به خود بگیرند رقیبان را پشت سر خواهند گذاشت، اما آنهایی که 10 سال دیگر شروع به ساخت لایه متاورس خود کنند صرفا یک باید را انجام میدهند تا از گردانه ترند روز یا شیوه متداول حذف نشوند. شناسایی ترندهای آینده قبل از ترند شدن، ورود به موقع و خروج به موقع، سودهای نجومی را برای صنایع ریز و درشت درپی خواهد داشت. نیروی انسانی با مهارت متوسط رو به بالا نیز از فرصتهای شغلی فریلنسری که در دنیای متاورس فراهم شده میتوانند نهایت استفاده را ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا